Eğitim

İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ, AZERBAYCAN’DAKİ EĞİTİM FUARINA KATILDI

İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ, AZERBAYCAN’DAKİ EĞİTİM FUARINA KATILDI

İnönü Üniversitesi, Azerbaycan’ın Bakü ve Gence illerinde gerçekleştirilen “Akademi Bakü Türk Üniversiteleri Eğitim Fuarı” etkinliğine katıldı.
4-7 Nisan 2014 tarihlerinde gerçekleşen fuarda İnönü Üniversitesini Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Davut Özbağ, Mühendislik Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Teymuraz Abbasov ve Kurumsal İletişim Biriminden Necati Bay temsil etti. Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de başlayan eğitim fuarı Azerbaycan’ın Gence şehrinde devam etti.
Eğitim fuarının anlam ve önemini belirten protokol konuşmalarının yapıldığı etkinlikte Türk Üniversiteleri adına İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Davut Özbağ kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında Türkiye ile Azerbaycan’ın ayrı iki devlet ancak tek millet olduğu vurgusunu yapan Prof. Dr. Özbağ, “Gerçekleştirilen bu ve benzeri etkinliklerle bilim yuvaları olan üniversitelerimiz hakkında katılımcılara detaylı bilgiler verilmektedir. Farklı üniversitelerde daha iyi bir eğitim için çeşitli seçeneklerin sunulduğu eğitim fuarlarında tercih edilen üniversitelere yerleştirilen gençlerimizin biribirileri ile kaynaşarak farklı kültürleri paylaşmaları ayrı bir önem kazanmaktadır” dedi.
Çok sayıda Azeri öğrenci ve akademisyenin ilgi gösterdiği eğitim fuarında katılımcılara İnönü Üniversitesi ve Turgut Özal Tıp Merkezi ile ilgili görsel ve yazılı tanıtım materyalinin yanı sıra şifahi olarak da tanıtıcı bilgiler verildi.
Gence’deki eğitim fuarının açılış törenine Türkiye Cumhuriyeti Gence Başkonsolosu Orhan Işık, Gence Vali Yardımcısı Sevda Kurbanaliyeva, Gence Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Yusubov, İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Davut Özbağ, Türkiye’den eğitim fuarına katılan üniversite temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Yorum eklemek için tıklayın

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


2 + iki =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Eğitim

DİĞER HABERLER Eğitim

YEŞİL KONAK ÖĞRENCİLERİNE KURS BİTİRME BELGESİ VERİLDİ

YEŞİL KONAK ÖĞRENCİLERİNE KURS BİTİRME BELGESİ VERİLDİ

sevilay15 Nisan 2015
1428570068243

23 Nisan’ın ertesi gün artık tatil değil

sevilay9 Nisan 2015
“KIRMIZI HAYATIN RENGİ OLSUN” PROJESİNE START VERİLDİ ÇAKIR: BU BİR BARIŞ KAMPANYASI

“BU BİR BARIŞ KAMPANYASI”

sevilay9 Nisan 2015
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN ANLAMLI DESTEK AMAÇ, TÜRKÇE ÖĞRENEN ÇOCUKLARI TEŞVİK ETMEK

AMAÇ, TÜRKÇE ÖĞRENEN ÇOCUKLARI TEŞVİK ETMEK

sevilay7 Nisan 2015
kitap

“BENİMLE KİTABINI PAYLAŞIR MISIN?” PROJESİ

sevilay3 Nisan 2015
kemallll

MALATYALI ÖĞRENCİLER FİNLANDİYA YOLCUSU

sevilay3 Nisan 2015
ygs_sendikalari_tek_noktada_birlestirdi_h10159

YGS sendikaları tek noktada birleştirdi

admin1 Nisan 2015