Siyaset

ÖLMEZTOPRAK :”TBMM’DE MALATYA’NIN SESİ OLACAĞIM”

ÖLMEZTOPRAK :”TBMM’DE MALATYA’NIN SESİ OLACAĞIM”

Malatya’dan 7 Haziran seçimleri için bağımsız aday olan Münir Doğan Ölmeztoprak basın toplantısı düzenledi.
Dublee Tree by Hilton Otel’de düzenlediği basın toplantısında 19. Dönem Anavatan Partisi Milletvekili Münir Doğan Ölmeztoprak, 7 Haziran’da yapılacak milletvekilliği genel seçimlerinde bağımsız olarak aday olduğunu söyledi. Küçüklükten beri aile yapısı nedeniyle sosyal ve siyasal hayatın her zaman içerisinde yer aldıklarını belirten Ölmeztoprak, milletvekilliği yaptığı dönemden sonra da Malatya’ya döndüğünü ve burada yaşamaya devam ettiğini söyledi. “Dün Malatya’daydım bugünde Malatya’dayım, kısmet olursa yarın da yine Malatya’da olacağım” diyen Ölmeztoprak, yarım kalan hizmetlerine devam etmek ve ülkenin içinde bulunduğu darboğazdan çıkarılması için aday olduğunu söyledi. Ölmeztoprak, “Ülkenin kaos ortamından çıkarılması için dün gördüğümüz, yaşadığımız ve biriktirdiğimiz deneyimleri yeniden siyasal hayata aktarmak için kısmet olursa 7 Haziran seçimleri için bağımsız aday olduk” dedi.
Neden bağımsız aday olduğunu da anlatan Ölmeztoprak, “Temel kastım şu, şuanda siyasal hayat tamamen daraltılmıştır. Özgür anlamda ne seçme ne seçilme hakkınız yok. Seçemiyorsunuz çünkü önünüze bir liste konuyor ve dayatılıyor. Bu listeye oy vermek zorunda bırakılıyorsunuz. Seçilemiyorsunuz çünkü aday olarak müracaat etmeniz halinde adaylığınız halkın önüne getirilmiyor. Genel merkezde çok dar oligarşi yapı sizin siyasi geleceğine engel oluyor. Seçilme ile ilgili genel merkez kısıtlamalarının kaldırılması ve azaltılması aday adaylarının önünü açılması çok etkin bir parlamenter sisteminin oluşması için dar bölge seçim sisteminin getirilmesi gibi vaatlerde hep bulunuldu. Son günlerde parlamenter sistem bekleme odasına alındı deniliyor. Sanki parlamenter fonksiyonel olarak çalışıyormuş gibi. Biz bu siyasi tavra karşı bir duruş sergilemek amacıyla bağımsız olarak müracaatta bulunduk” şeklinde konuştu.
Ölmeztoprak, yaklaşık 1 saat süren basın toplantısında ülke ve Malatya ekonomisine dair sorunları da gündeme getirerek, seçilmesi durumunda neler yapacaklarını anlattı.

Yorum eklemek için tıklayın

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sekiz + 2 =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Siyaset

DİĞER HABERLER Siyaset

ÇALIK: “MALATYA, HER SEÇİMDE DESTAN YAZDI”

ÇALIK: “MALATYA, HER SEÇİMDE DESTAN YAZDI”

sevilay16 Nisan 2015
1065700_620x410

CHP heyetinden Ağrı’daki çatışma ile ilgili ilk açıklama

sevilay14 Nisan 2015
ALİ-AĞABABABAB

AĞBABA: “KONAK DA TIPKI MALATYA GİBİ KADERİNE TERK EDİLDİ”

sevilay13 Nisan 2015
numan_kurtulmus_mehmet_mus_887202924

Hükümetten Demirtaş’a uyarı!

sevilay13 Nisan 2015
MALATYA AK PARTİ GENÇLİK KOLLARI ÜYELERİ “BİZİM HİKAYE” FİLMİNİ İZLEDİ

AK PARTİ GENÇLİK KOLLARI ÜYELERİ “BİZİM HİKAYE” FİLMİNİ İZLEDİ

sevilay13 Nisan 2015
AĞBABA SEÇİM KAMPANYASINI BAŞLATTI

“8 HAZİRAN CESUR YÜREKLERİN UYANIŞI OLACAK “

sevilay11 Nisan 2015
maxresdefault

KILIÇDAROĞLU: MALATYA’DAN DAHA FAZLA MİLLETVEKİLİ İSTİYORUM

sevilay11 Nisan 2015
1064323_620x410

Türkiye mesajı: Bu yolda kararlılıkla yürüyeceğiz

sevilay10 Nisan 2015
1064266_620x410

17 muvazzaf asker tutuklandı

sevilay10 Nisan 2015