Malatya Büyükşehir Belediyesi’nde yaşanan personel alımı akıllara şu meşhur sözü getiriyor

Daha öncede birçok kez torpilli işçi alımı ile gündeme gelen Malatya Büyükşehir Belediyesi’nde yine bir torpil kıyağı yaşandı. Bu sefer torpilin arkasında ise belediyenin en tepesindeki isim Ahmet Çakır var. Büyükşehir Belediye Başkanı Çakır’ın yeni mezun olan yeğeni, diplomayı alır almaz MASKİ’de iş başı yapmış. Üstelik torpilli yeğenin her ay artan maaşı da torpilin en üst düzeyde yapılmasının açık bir göstergesi.

Malatya İŞKUR’a kayıtlı binlerce üniversite mezunu işsiz ancak arkanızda dayınız varsa bu hiç sorun değil. Zira mezun olur olmaz aynı gün olmasa bile bir ay sonra yüksek maaşlı işiniz hazır. Geçtiğimiz dönemlerde de Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar’ın yeni mezun kızının 3 ay sonra belediyede iş bulması gibi bu sefer de Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yeğeni olduğu öğrenilen Mustafa Kumtepe’nin üniversiteden mezun olduktan sadece bir ay sonra MASKİ’de Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı biriminde çalışmaya başladığı öğrenildi.

Sözleşmeli olarak işe alındığı belirtilen Çakır’ın yeğeninin üstelik her geçen ay yükselen maaş grafiği ise dikkat çekiyor.

DAYISINA HAYRAN

25 yaşındaki Kumtepe’nin sosyal paylaşım sitesinde dayısına olan hayranlığı da göze çarpıyor. Bu son torpil ile aslında “Arkanızda sağlam bir dayınız varsa iş sorununuz yok” sözünü bir kez daha ayyuka çıkarıyor. 30 bine yaklaşan işsiz sayısı asgari ücretli de olsa bir iş bulma telaşı yaşarken, belediyenin üst düzey yetkililerinin yakınları anında iş bulabiliyor.

ÇAKIR, “ÇARE BULMA ŞANSIMIZ YOK” DEMİŞTİ

Başkan Çakır’ın geçtiğimiz günlerde bir televizyon programında, “Şu ana kadar cevap veremediğimiz 5 yılın en büyük sorunu işsizlik. Şu an bizde 34 bin civarında başvuru var. Belki her gün 10-15 insan iş isteği ile ilgili benle görüşmek istiyor. Gerçekten çare bulma şansımız hiç yok” diye açıklama yapmasından sonra, kendi yeğenini anında işbaşı yaptırması karşısında yorum siz değerli okuyucuların…

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen doğrulama işlemini yapınız *